ギャンブル مواقع مراهنات смотреть порно онлайн ギャンブル المواقع المثيرة
مواقع مراهنات смотреть порно онлайн ギャンブル

içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

NATO, Türkiye'den yardım talep etti, komando taburu harekete geçti!

MSB, NATO'nun talebi doğrultusunda 65. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı'na bağlı bir komando taburunun Kosova'da ihtiyat birliği olarak görevlendirildiğini duyurdu.

NATO, Türkiye'den yardım talep etti, komando taburu harekete geçti!
Haberi Sesli Dinle

NATO, Türkiye'den yardım talep etti,

komando taburu harekete geçti!

Son dakika haberi... MSB, NATO'nun talebi doğrultusunda 65. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı'na bağlı bir komando taburunun Kosova'da ihtiyat birliği olarak görevlendirildiğini duyurdu.

Milli Savunma Bakanlığından, Kosova'da meydana gelen olaylar sonrası NATO Müşterek Kuvvet Komutanlığının talebi üzerine bir komando taburunun görevlendirildiği, Mehmetçiğin 5 Haziran'a kadar Kosova'daki Sultan Murat Kışlası'na intikal etmesi için hazırlıklara başlandığı bildirildi.

Bakanlıktan, Kosova'da meydana gelen gelişmelere ilişkin yapılan yazılı açıklamada, Türkiye'nin BM, NATO, AB ve AGİT görevleri ile ikili ilişkiler kapsamında bölgesel ve küresel barış ve istikrara katkı sağlamayı sürdürdüğü belirtildi.

4-5 HAZİRAN'DA SULTAN MURAT

KIŞLASI'NA İNTİKAL PLANLANIYOR

Bu bağlamda Türkiye ile ortak tarihi ve kültürel değerlerin bulunduğu Balkanlar'daki gelişmelerin de yakından takip edildiği vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Türkiye, son günlerde dost ve kardeş Kosova'nın kuzeyinde gerçekleşen, bölgesel güvenlik ve istikrara zarar veren olayların diyalog yoluyla çözümü için yapıcı bir tutum sergilemekte ve taraflara itidal çağrısında bulunmaktadır. Kosova'da meydana gelen olaylar sonrası NATO Müşterek Kuvvet Komutanlığı/Napoli (İtalya) tarafından yapılan talebe istinaden daha önce NATO Kosova Gücüne tahsisli olan 65'inci Mekanize Piyade Tugay Komutanlığımıza (Lüleburgaz) bağlı bir komando taburu ihtiyat birliği olarak görevlendirilmiştir. Görevlendirilen birliğimizin 4-5 Haziran 2023'e kadar Kosova'da bulunan Sultan Murat Kışlası'na intikali için gerekli hazırlıklara başlanmıştır."

Tarih: 03-06-2023

FACEBOOK YORUM
Yorum